Internetový obchod predávajúci kuchynské roboty Kitchen Aid, vákuové baličky Magic Vac, strojčeky na výrobu cestovín Imperia a ďalšie produkty do domácnosti

Vákuová balička Takaje

Vákuová balička Takaje sa zapája do elektrickej siete a vyžaduje si špeciálne vákuové baliace vrecko, z ktorého sa potom neskôr dá efektívne odsať vzduch. Celý postup balenia potravín je veľmi jednoduchý. Potraviny vložíte do vrecka a jeho otvorený okraj  vložíte do baličky, pritlačíte zvarovaciu lištu a zapne sa automatické vákuovanie. Po krátkom čase je z balenia odsatý vzduch a na záver sa vákuovo zabalené potraviny v obale uzavrú zatavením okraja. Vákuové vrecká sú štandartne dodávané v rozmere 200 x 300mm a 300 x 500mm. Vákuová balička Takaje má skvelý dizajn, veľmi jednoduché ovládanie a je ľahko prenosná. Podľa potreby si ju môžete brať aj na vaše rybárske či poľovnícke výlety, v kufri vám balička určite veľa miesta nezaberie.

Vákuovo zabeleným potravinám (pri izbovej teplote +20/25°C), ako sú chlieb, ryža, orechy, múka, čaj, či káva, sa trvanlivosť predlžuje až trikrát. Trvanlivosť surového mäsa vo vákuu (v chladničke pri teplote +3/+5°C) sa z 2-3 dní predlžuje na 6-9 dní. Trvanlivosť vákuovo zabalenej zeleniny v chladničke sa predlžuje z 1-10 dní na 7-20 dní.  Vákuované čerstvé ryby v chladničke si predĺžia svoju trvanlivosť z 1-3 dní na 4-6 dní.  V mrazničke pri teplote -18°C/-20°C sa trvanlivosť vákuovo baleného mäsa predlžuje zo 120 dní n a 480 dní, pri rybách sa predlžuje z 90 dní na 360 dní. Vákuované ovocie či zelenina si trvanlivosť v mrazničke predlžuje z 300 dní na 720 dní.